Pojezierze Drawskie


Noclegi, nieruchomości, ogłoszenia

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się za darmo
Nie pamiętasz hasła? Przypomnij hasło
 
kanał RSS
Agroturystyka Gościniec Ostoja

Leśniczówka JAŁOWCÓWKA

Autor: tomasz, data publikacji 07 wrz 2011 21:54 , ostatnia modyfikacja 07 wrz 2011 22:05
Kategoria: Agroturystyka
Gospodarstwo Agroturystyczne "Leśniczówka JAŁOWCÓWKA" leży w lesie, około 2 km od wsi Sienica, na Pojezierzu Drawskim. Do najbliższego miasta – Kalisza Pomorskiego jest około 16 km. W odległości półtorej km od gospodarstwa przepływa rzeka Drawa, zaś do Jeziora Lubie o powierzchni blisko 1500 ha są trochę ponad 2 km. Całe piętro budynku mieszkalnego zostało zaadaptowane i przeznaczone na potrzeby gości. Mieszczą się tam dwa pokoje 3 i 4-osobowy, każdy z nich posiada telewizor. Oprócz nich do dyspozycji gości jest tam łazienka, przestronny hall z częścią wypoczynkową i mini-aneksem kuchennym. Gościom zapewnione jest całodzienne wyżywienie, w formie smacznych, domowych posiłków - śniadań i obiadokolacji. Na posesji znajduje się plac zabaw dla dzieci, miejsce na ognisko i grillowa altana. Goście mogą korzystać ze znajdujących się na miejscu rowerów. Istnieje możliwość zorganizowania dla gości spływu kajakowego rzeką Drawą. Amatorzy wędkarstwa mogą łowić ryby na prywatnym jeziorku(5 ha) należącym do właścicieli gospodarstwa lub wyruszyć na Jezioro Lubie. W agroturystyce panuje kameralna, domowa atmosfera.

POŁOŻENIE : Gospodarstwo Agroturystyczne "Leśniczówka JAŁOWCÓWKA" leży w lesie, około 2 km od wsi Sienica, na Pojezierzu Drawskim. Do najbliższego miasta – Kalisza Pomorskiego jest około 16 km. W odległości półtorej km od gospodarstwa przepływa rzeka Drawa, zaś do Jeziora Lubie o powierzchni blisko 1500 ha są trochę ponad 2 km. Tuż obok gospodarstwa przepływa mała rzeczka Studzienica. Leśniczówkę otacza gęsty las z wiekowymi świerkami.

GOSPODARSTWO: Zabudowania gospodarstwa stanowi budynek gospodarczy i budynek mieszkalny, w którym to parter zajmują gospodarze zaś na piętrze mieszczą się pokoje dla gości. Są to dwa czyste i ładnie urządzone pokoje 3 i 4-osobowy, każdy z nich posiada telewizor. Oprócz nich na piętrze do dyspozycji gości znajduje się łazienka, przestronny hall z częścią wypoczynkową i mini-aneksem kuchennym(lodówka, czajnik bezprzewodowym i podstawowe naczynia). Na parterze budynku mieszkalnego mieści się kuchnia i jadalnia, w której serwowane są posiłki. Posesja na której znajduje się leśniczówka jest ogrodzona i ładnie zagospodarowana, z dużą ilością krzewów i drzew. Na jej terenie znajduje się parking, plac zabaw dla dzieci, krąg na ognisko, altana grillowa oraz wędzarnia. Tuż za ogrodzeniem, z jednej strony, jest gęsty, stary las, z drugiej natomiast roztacza się malowniczy widok na pobliskie łąki i mokradła oraz rzeczkę Studzienicę.

SPORT I ROZRYWKA: Goście mogą korzystać ze znajdujących się na miejscu rowerów. Istnieje możliwość zorganizowania przez gospodarzy spływu kajakowego rzeką Drawą, jednym z jej najciekawszych odcinków, prowadzącym przez tereny należące dawniej do Poligonu Drawskiego. Amatorzy wędkarstwa mogą łowić ryby na malowniczo położonym w lesie, prywatnym jeziorku(5 ha) należącym do właścicieli gospodarstwa. Występują w nim dorodne okazy szczupaków, okoni, linów i płoci. Na jeziorze znajduje się łódka wędkarska, jest przy nim również miejsce na rozbicie namiotów. W pobliżu gospodarstwa znajduje się Jezioro Lubie gdzie można się kąpać i plażować na pięknej dzikiej plaży. Jezioro ze względu na swoją wielkość i na fakt, że nie ma na nim strefy ciszy (można używać silników spalinowych) jest rajem dla miłośników sportów wodnych. Okoliczne lasy bogate są w grzyby i inne owoce runa leśnego. Niedaleko gospodarstwa przebiega wiele malowniczych szlaków pieszych i tras rowerowych, m.in. oznakowany szlak dookoła Jeziora Lubie. Odwiedzający leśniczówkę goście również zimą nie będą się nudzić. W pobliskiej miejscowości, oddalonej o niecałe 4 km –Starej Studnicy znajduje się wyciąg narciarski o długości 300 metrów i dwie trasy zjazdowe o długościach 350 i 500 metrów.

 

 

WYŻYWIENIE: Gościom zapewnione jest całodzienne wyżywienie, w formie smacznych, domowych posiłków - śniadań i obiadokolacji. Potrawy przyrządzane są częściowo z produktów pochodzących z własnego ogródka lub produktów lokalnych. Specjalnością kuchni są pieczeń z dzika, gulasz, żurek i wyśmienita zupa rybna. W gospodarstwie można również skosztować wędzonek i przetworów domowej roboty. Gospodarze organizują także ogniska z pieczeniem kiełbasek, wieczory grillowe a także wspólne wędzenie w domowej wędzarni. Wędkarze mają możliwość na miejscu przygotować i usmażyć lub uwędzić złowione przez siebie ryby. 

KONIECZNIE NALEŻY ZWIEDZIĆ:

 

SZCZEGÓLNIE POLECAMY DLA: Wypoczynek w leśniczówce polecamy rodziną z dziećmi, grupom przyjaciół i znajomych, którzy chcą odetchnąć świeżym powietrzem i uciec od wielkomiejskiego gwaru. Miejsce z pewnością będzie interesujące dla amatorów wędkarstwa lub zapalonych grzybiarzy. Istnieje możliwość przyjazdu na weekend, który można połączyć z organizacją jednodniowego spływu kajakowego.

Dane teleadresowe
78-540 Sienica, 63 943631408
695626323
biuro@goscinnawies.pl www.goscinnawies.pl
Cennik
Cena noclegów od 40 do 40 zł osoba/doba
Śniadania15 zł
Obiadokolacje25 zł

Zdjecia

Najlepsze Śmieszne obrazki i gify w sieci