Pojezierze Drawskie


Noclegi, nieruchomości, ogłoszenia

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się za darmo
Nie pamiętasz hasła? Przypomnij hasło
 
kanał RSS
Agroturystyka Gościniec Ostoja

Pensjonat Jomir

Autor: tomasz, data publikacji 29 sie 2011 10:32 , ostatnia modyfikacja 21 wrz 2011 09:58
Kategoria: Pensjonaty
Pensjonat "Jomir" znajduje się w miejscowości Borne Sulinowo leżącej na Pojezierzu Drawskim. Miasto powstało na miejscu dawnej bazy wojsk radzieckich, która przez blisko 50 lat była wyłączona spod administracji polskiej. Okolice stanowią bogate w rzadkie gatunki zwierząt oraz grzybów lasy, liczne, obfitujące w ryby, malownicze jeziora. Budynek pensjonatu to gruntownie wyremontowany i zaadaptowany do celów turystycznych budynek koszar byłej jednostki wojsk radzieckich. Mieści się w nim 48 miejsc noclegowych w pokojach 2- , 3- i 4-osobowych, wyposażonych w łazienki i telewizory. Borne Sulinowo ma mocno rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. Na terenie miasta znajduje się m.in.: wielofunkcyjne, pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią, kryty basen, bogato wyposażona wypożyczalnia rowerów, wypożyczalnia sprzętu pływającego oraz strzeżone kąpielisko. Pensjonat „Jomir" jest to wyśmienite miejsce dla wszelkiego rodzaju wczasów zorganizowanych: kolonii , obozów sportowych, zielonych szkół jak również imprez integracyjnych. Ośrodek z chęcią przyjmuje również rodziny z dziećmi i mniejsze grupy wczasowiczów na wypoczynek indywidualny.

POŁOŻENIE : Pensjonat "Jomir" znajduje się w miejscowości Borne Sulinowo leżącej na Pojezierzu Drawskim. Miasto  powstało na miejscu dawnej bazy wojsk radzieckich, która przez blisko 50 lat była wyłączona spod administracji polskiej. Okolica to bogate w rzadkie gatunki zwierząt i grzybów lasy oraz liczne, obfitujące w ryby, malownicze jeziora. Na terenie gminy znajduje się około 50 jezior I i II klasy czystości. Szczególnie interesujący jest szlak spływów kajakowych przebiegających rzeką Piławą, która wypływa z jeziora Komorze, przepływa na terenie gminy przez siedem jezior i szczególnie interesujące przyrodniczo Zalewy Nadarzycke.

BAZA NOCLEGOWA: Pensjonat "Jomir" jest to gruntownie wyremontowany i zaadaptowany do celów turystycznych budynek koszar byłej jednostki wojsk radzieckich. Do dyspozycji gości przeznaczone jest 48 miejsc noclegowych w pokojach 2- , 3- i 4-osobowych. Każdy z pokoi posiada własną łazienkę oraz telewizor. Obiekt dysponuje także jadalnią dla gości oraz salą konferencyjną. Budynek pensjonatu położony jest w starym sosnowym lesie, otoczony luźną zabudową miasta.   

SPORT I ROZRYWKA: Borne Sulinowo ma mocno rozwiniętą infrastrukturę turystyczną przez co stało się idealnym miejscem dla płetwonurków, rowerzystów, wędkarzy i miłośników wycieczek pieszych. Na terenie miasta znajduje się m.in. : stadion z 400 metrową bieżnią, wielofunkcyjne, pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią, kryty basen, bogato wyposażona wypożyczalnia rowerów, wypożyczalnia sprzętu pływającego, siłownia, strzeżone kąpielisko, Ośrodek Szkolenia Komputerowego.

WYŻYWIENIE: Goście mają zapewnione smaczne całodzienne wyżywienie. Posiłki serwowane są w przestronnej jadalni na terenie pensjonatu. 

KONIECZNIE NALEŻY ZWIEDZIĆ: Polecamy wycieczki samochodowe do małych, malowniczych miasteczek jak np. : Złocieniec, Drawsko Pomorskie, Czaplinek, Połczyn Zdrój.
Szczególnie godne polecenia jest odwiedzenie Starego Drawska k. Czaplinka malowniczo usytuowanego miedzy dwoma jeziorami: Jeziorem Drawskim i Jeziorem Żerdno zwany również ze względu na zabarwienie wody Jeziorem Srebrnym.
W Starym Drawsku (w średniowieczu znanym jako Drahim) można zwiedzić wieżę widokową i ruiny zamku, w którym można zobaczyć próbę rekonstrukcji życia jego średniowiecznych mieszkańców, odbywają się tu także turnieje rycerskie.
Do Czaplinka warto wybrać się na wieczorny spacer nadbrzeżnym deptakiem Jeziora Drawskiego.
Polecanym zwiedzenie Połczyna Zdrój, w którym znajdują się cztery działające przez cały rok zakłady lecznictwa uzdrowiskowego a także trzy prywatne sanatoria. Oferta lecznicza połczyńskich ośrodków uzdrowiskowych składa się z około 40 zabiegów. Wśród najpopularniejszych są m.in. kąpiele solankowe i kwasowęglowe, okłady borowinowe, bicze szkockie, masaże, okłady parafinowe, inhalacje. Na terenie miasta położony jest Park Zdrojowy o powierzchni około 80 ha, w którym zlokalizowana jest większość obiektów uzdrowiskowych a także pijalnia wody Joasia. Park założony został w latach 1836-1839 i jest obecnie wpisany do rejestru zabytków
Dla osób zainteresowanych najnowszą historią polecamy zwiedzenie Bornego Sulinowa (byłej radzieckiej bazy wojskowej), jednego z najmłodszych miast w naszym kraju.
Interesujące może również być zwiedzanie pozostałości Wału Pomorskiego będącego częścią systemu umocnień wschodniej granicy przedwojennych Niemiec usytuowanego wzdłuż rzeki Piławy.
Niepowtarzalnym przeżyciem jest również podróżowanie samochodem (dozwolone tylko głównymi drogami) po Poligonie Drawskim -największym poligonie wojskowym NATO w Europie.
Na wschód od Bornego Sulinowa w okolicach Kłomina znajduje się obszar wrzosowisk będący jednym z największych w Europie. Jest to wspaniałe miejsce na organizowanie wycieczek zarówno rowerowych jak i pieszych.
Pojezierze Drawskie jest wymarzonym miejscem dla amatorów spływów kajakowych. Do jednych z najpiękniejszych w Polsce należą trasy spływów prowadzące rzeką Drawą czy też Piławą.

 

SZCZEGÓLNIE POLECAMY DLA: Pensjonat „Jomir" jest to wyśmienite miejsce dla zorganizowanych kolonii , obozów sportowych, zielonych szkół jak również do organizacji wczasów odchudzających i kondycyjnych. Ośrodek z chęcią przyjmuje również rodziny z dziećmi i mniejsze grupy wczasowiczów na wypoczynek indywidualny. Istnieje możliwość organizacji konferencji i imprez integracyjnych dla firm.

Dane teleadresowe
78-449 Borne Sulinowo, Różana 1 943631408
695626323
biuro@goscinnawies.pl www.pensjonat-jomir.goscinnawies.pl
Cennik
Cena noclegów od 40 do 50 zł osoba/doba
Śniadania15 zł
Obiady20 zł
Kolacje15 zł
Obiadokolacje20 zł

Zdjecia

Najlepsze Śmieszne obrazki i gify w sieci