Pojezierze Drawskie


Noclegi, nieruchomości, ogłoszenia

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się za darmo
Nie pamiętasz hasła? Przypomnij hasło
 
kanał RSS
Agroturystyka Gościniec Ostoja

Agroturystyka Dolina Trzech Stawów

Autor: tomasz, data publikacji 16 sie 2011 15:20 , ostatnia modyfikacja 17 sie 2011 12:42
Kategoria: Agroturystyka
Gospodarstwo Agroturystyczne "Dolina Trzech Stawów" położone jest na Pojezierzu Drawskim, na terenie Drawskiego Parku Krajobrazowego. Znajduje się ono na uboczu wsi Toporzyk, około 800m od zabudowań wsi, niedaleko znanego uzdrowiska Połczyn Zdrój (8km). Obszar gospodarstwa stanowi 27 ha malowniczo ukształtowanych terenów zielonych (wzgórza, jary). Na terenie gospodarstwa położone są 3 naturalne stawy, zajmujące powierzchnię ponad 5ha, które stanowią łowisko specjalne dla wędkarzy. Pozostały teren zajmują łąki i młody las. W samym centrum terenu położone są zabudowania gospodarstwa, które stanowią budynki dawnego przedwojennego siedliska. W wyremontowanym i zaadaptowany do celów turystycznych budynku gospodarczym, a także na piętrze budynku mieszkalnego znajdują się pokoje dla gości. Są to dwa pokoje 2-osobowe i jeden pokój 3-osobowy(budynek gospodarczy), dwa pokoje 2-osobowe i dwa pokoje 4-osobowe (budynek mieszkalny). Każdy z pokoi posiada własną łazienkę. Dla gości oferowane jest całodzienne wyżywienie, w postaci śniadań i obiadokolacji serwowanych w przytulnej jadalni urządzonej w wiejskim stylu, znajdującej się w budynku gospodarczym. Jest to wymarzone miejsce dla wędkarzy, na których czekają w stawach okazałe szczupaki, karpie, liny, amury, węgorze a także wiele innych gatunków ryb. "Dolina Trzech Stawów" jest to doskonałe miejsce na rodzinne wczasy jak również jako baza wypadowa by zwiedzić Pojezierze Drawskie.

POŁOŻENIE : Gospodarstwo Agroturystyczne "Dolina Trzech Stawów" położone jest na Pojezierzu Drawskim, na terenie Drawskiego Parku Krajobrazowego. Znajduje się ono na uboczu wsi Toporzyk, około 800m od zabudowań wsi, niedaleko znanego uzdrowiska Połczyn Zdrój (8km). Zarówno teren Gospodarstwa jak i jego okolicę stanowią malownicze pagórki i jary porośnięte lasami i łąkami, gęsto usiane licznymi jeziorkami i oczkami wodnymi. Niedaleko znajduje się duże zaliczane do pierwszej klasy czystości jezioro Siecino (5 km). Agroturystyka położona jest niedaleko znanego uzdrowiska Połczyn Zdrój (8km), zaś odległość do morza, do Kołobrzegu wynosi około 75km.

GOSPODARSTWO: Zabudowania gospodarstwa, które stanowią budynki dawnego przedwojennego siedliska, znajdują się w samym centrum terenów rekreacyjnych, rozciąga się stamtąd  wspaniały widok na położone poniżej stawy i pobliską wieś. W wyremontowanym i zaadaptowany do celów turystycznych budynku gospodarczym, a także na piętrze budynku mieszkalnego, zajmowanego przez właściciela, znajdują się pokoje dla gości. Obszar gospodarstwa stanowi 27 ha malowniczo ukształtowanych terenów zielonych (wzgórza, jary).. Na terenie gospodarstwa położone są 3 naturalne stawy, zajmujące powierzchnię ponad 5ha, które stanowią łowisko specjalne dla wędkarzy. W łowiskach występują m.in. okazałe szczupaki, okonie, liny, karpie, amury i węgorze. Wędkarze mogą korzystać ze specjalnie dla nich przygotowanych pięciu pomostów oraz z łódek. Cały teren gospodarstwa jest ogrodzony, znajduje się tam miejsce na ognisko, teren do grillowania i strzeżony parking dla gości. Gospodarz wspiera lokalnych twórców i artystów, których prace wystawiane są często na terenie obiektu. Goście mają możliwość zakupienia prac wyeksponowanych w galerii, wspierając tym samym artystów, którzy przyjeżdżają do gospodarstwa na plenery i warsztaty artystyczne.

POKOJE: Dla gości przygotowano siedem estetycznie urządzonych pokoi: trzy w budynku gospodarczym (dwa pokoje 2-osobowe i jeden pokój 3-osobowy) oraz cztery pokoje na piętrze budynku mieszkalnego (dwa pokoje 2-osobowe i dwa pokoje 4-osobowe). Każdy z pokoi posiada własną łazienkę.

SPORT I ROZRYWKA: Główną atrakcją gospodarstwa jest łowisko specjalne dla wędkarzy, które stanowią trzy stawy o powierzchni ponad 5 ha. Wędkarze mogą korzystać ze specjalnie dla nich przygotowanych pięciu pomostów. Istnieje także możliwość wypożyczenia przez gości łódki (do wędkowania i pływania po stawie) oraz rowerów. W odległości 5 km od gospodarstwa znajdują się dwie stadniny koni gdzie można wykupić naukę jazdy konnej oraz uczestniczyć w organizowanych rajdach konnych po okolicy. Blisko gospodarstwa przebiega malownicza ścieżka rowerowa, przeznaczona tylko i wyłącznie dla rowerów, biegnąca starym szlakiem kolejowym na którym został wylany asfalt. Ścieżka łączy Złocieniec i Połczyn Zdrój. Nad niedalekim jeziorem Siecino, oprócz przepięknych plaż, funkcjonuje klub żeglarski, gdzie istnieje możliwość wypożyczenia żaglówki lub wzięcia udziału w szkoleniu na stopnie żeglarskie. Również nad tym jeziorem zlokalizowane jest profesjonalne centrum nurkowe gdzie odbywają się zajęcia w nurkowaniu oraz prowadzone są szkolenia. Lasy Pojezierza Drawskiego bogate są we wszelkiego rodzaju owoce runa leśnego. Do dyspozycji gości przeznaczone są m.in.: sala biesiadna , dwie sale kominkowe z TV, świetlica, boisko sportowe, plaża z kąpieliskiem oraz ogródek jordanowski.  

WYŻYWIENIE: Dla gości oferowane jest całodzienne wyżywienie, w postaci śniadań i obiadokolacji serwowanych w przytulnej jadalni urządzonej w wiejskim stylu, znajdującej się w budynku gospodarczym. Wykupienie posiłków jest obowiązkowe. Posiłki są to tradycyjne dania kuchni polskiej, przygotowywane w większości z ekologicznych, regionalnych produktów. Złowione przez wędkarzy ryby mogą zostać na miejscu usmażone lub uwędzone.

KONIECZNIE NALEŻY ZWIEDZIĆ: We wsi Toporzyk warto zobaczyć XIX wieczny kościółek, zaś w pobliskim Warniłęgu znajduje się galeria prowadzona przez artystę-rzeźbiarza pana Grabowskiego. Przy dłuższym pobycie warto wybrać się na jednodniową wycieczkę do nadmorskiego Kołobrzegu oddalonego o około 75km

 

 

 

SZCZEGÓLNIE POLECAMY DLA: Wypoczynek w gospodarstwie należy polecić przede wszystkim miłośnikom wędkarstwa, dla których jest to wprost wymarzone miejsce, do realizacji swoich pasji. "Dolina Trzech Stawów" jest to również doskonale miejsce na wczasy rodzinne, dla dzieci są miejsca do gier sportowych jak również ogródek dziecięcy. W obiekcie istnieje możliwość zorganizowania przyjęć okolicznościowych, zawodów wędkarskich, grilli, pikników, biesiad i ognisk.

Dane teleadresowe
78-326 Toporzyk, 59 943631408
695626323
biuro@goscinnawies.pl www.agroturystyka-wedkarstwo.pojezierze.pl
Cennik
Cena noclegów od 40 do 60 zł osoba/doba
Śniadania15 zł
Obiadokolacje25 zł

Zdjecia

Najlepsze Śmieszne obrazki i gify w sieci