Pojezierze Drawskie


Noclegi, nieruchomości, ogłoszenia

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się za darmo
Nie pamiętasz hasła? Przypomnij hasło
 
kanał RSS
Agroturystyka Gościniec Ostoja

Folwark Karpno

Autor: tomasz, data publikacji 26 sie 2011 14:06 , ostatnia modyfikacja 30 sie 2011 22:03
Kategoria: Agroturystyka
"Folwark Karpno" położony jest w cichej i spokojnej okolicy Pojezierza Drawskiego w otoczeniu licznych jezior i przepięknych lasów. Folwark stanowi ponad dwustuhektarowa, założona na początku XIX wieku, posiadłość wiejska. Graniczy ona z jeziorem „Karpno” (powierzchnia 18 ha), które jest otoczone starym parkiem. Zabudowania gospodarstwa otoczone są malowniczymi łąkami, pastwiskami i polami należącymi do posiadłości. Dla gości przygotowane są 2-osobowe pokoje i 2-pokojowe apartamenty, zarówno pokoje, jak i apartamenty posiadają własną łazienkę i telewizor. Goście mają zapewnione na miejscu całodzienne wyżywienie, serwowane w kameralnej restauracyjce. Na gości przyjeżdżających latem czeka wiele atrakcji, takich jak m.in. jazda konna, łódki i kajaki, wypożyczalnia rowerów czy też łowisko specjalne dla wędkarzy. Warto odwiedzić to miejsce także zimą, kiedy również można jeździć konno a także uprawiać narciarstwo biegowe czy jeździć na łyżwach. Ośrodek jeździecki Karpno otrzymał certyfikat Polskiego Związku Jeździeckiego III kategorii.

POŁOŻENIE : "Folwark Karpno" położony jest w cichej i spokojnej okolicy Pojezierza Drawskiego w otoczeniu licznych jezior i przepięknych lasów. Do najbliższej dużej miejscowości – Drawska Pomorskiego jest 15 km. Posiadłość  graniczy z jeziorem „Karpno” (powierzchnia 18 ha), które jest otoczone starym parkiem. Zabudowania gospodarstwa otoczone są malowniczymi łąkami, pastwiskami i polami należącymi do posiadłości. 

GOSPODARSTWO: Folwark stanowi ponad dwustuhektarowa, założona na początku XIX wieku, posiadłość wiejska. Zabudowania folwarku zostały poddane gruntownemu remontowi zachowując jednak ich zabytkowy charakter. Goście mieszkają w komfortowo urządzonych pokojach i apartamentach mieszczących się zaadaptowanym na pensjonat budynku gospodarczym. Na parterze budynku mieści się przestronna jadalnia z kominkiem i biblioteczką. Pozostałe budynki wchodzące w skład zabudowań folwarku to stajnia z boksami na 30 koni, kryta ujeżdżalnia, budynek gospodarczy oraz także dom zarządcy folwarku i wiata grillowa. Posiadłość graniczy z jeziorem „Karpno” (powierzchnia 18 ha), które jest otoczone starym parkiem. Zabudowania gospodarstwa otoczone są malowniczymi łąkami, pastwiskami i polami. Na terenie posiadłości znajdują się także dwa stawy stanowiące łowisko specjalne.

POKOJE: Dla gości przygotowane są komfortowo urządzone 2-osobowe pokoje i 4-osobowe 2-pokojowe apartamenty. Zarówno pokoje, jak i apartamenty posiadają własną łazienkę i telewizor.

SPORT I ROZRYWKA: Do niewątpliwych atrakcji należy działający przy gospodarstwie ośrodek jeździecki, gdzie można wykupić lekcje jazdy konnej dla początkujących pod okiem doświadczonych instruktorów . Dla jeźdźców przygotowany jest plac treningowy o wymiarach 40 na 70 metrów oraz kryta ujeżdżalnia 12 na 44 metry. Koszt jazdy konnej wynosi: lekcje indywidualne  60 PLN/h, lekcje grupowe 45 PLN/h, lekcje na lonży 35 PLN/30 min., jazda w terenie 70 PLN/90 min., pensjonat dla konia - box z paszą 30 PLN/dzień. Organizowane są również, po rozległych terenach posiadłości i jej leśnych okolicach, jazdy terenowe dla średnio i bardzo zaawansowanych. Przy odrobinie szczęścia spotkać tu można dziką zwierzynę m.in. jelenie, sarny, dziki, zające czy lisy oraz rzadkie gatunki ptactwa takie jak żurawie, puchacze, czarne dzięcioły, myszołowy, jastrzębie czy zimorodki. Ośrodek jeździecki Karpno otrzymał certyfikat Polskiego Związku Jeździeckiego III kategorii. Folwark posiada 10 własnych koni oraz kilkadziesiąt obcych w pensjonacie dla koni. Poza końmi można tu także zobaczyć zwierzęta gospodarskie takie jak kozy i świnki stanowiące atrakcję dla turystów. Gospodarstwo dysponuje systematycznie zarybianymi, profesjonalnymi łowiskami specjalnymi w postaci jeziora i dwóch stawów. Występują tam szczupaki, liny, karpie, płocie, bolenie, węgorze i sumy. Wędkarze mogą korzystać z łódek i pomostu. Istnieje możliwość wypożyczenia rowerów. Latem goście mają sposobność by plażować i kąpać się w jeziorze Karpno jak również skorzystać z możliwości pływania po nim łódką lub kajakiem. Na terenie gospodarstwa znajduje się plac zabaw dla dzieci. Wieczorami organizowane są ogniska i grille. Dla gości jest również dostępna sauna fińska.  

WYŻYWIENIE: Obiekt oferuje całodzienne wyżywienie. Kuchnia przygotowuje smaczne dania  stanowiące połączenie kuchni polskiej i europejskiej, ze szczególnym udziałem kuchni śródziemnomorskiej. Potrawy przygotowywane są na miejscu z wykorzystaniem pochodzących z ekologicznej uprawy warzyw we własnym ogródku. Posiłki serwowane są w przestronnej, gustownie urządzonej jadalni.

KONIECZNIE NALEŻY ZWIEDZIĆ:

 

SZCZEGÓLNIE POLECAMY DLA: "Folwark Karpno" to idealne miejsce dla miłośników jazdy konnej, którzy mogą tu również przyjeżdżać z własnymi końmi. Miejsce jest równie atrakcyjne z uwagi łowiska specjalne dla amatorów wędkarstwa, a ze względu na okoliczne lasy dla grzybiarzy. Miejsce polecane dla rodzin z dziećmi, osób starszych oraz dla wszystkich, którzy pragną odpoczynku w ciszy i spokoju. Istnieje możliwość zorganizowania spotkań i imprez integracyjnych dla firm.

Dane teleadresowe
78-506 Ostrowice, Karpno 3 943631408
695626323
biuro@goscinnawies.pl www.folwark-karpno.goscinnawies.pl
Cennik
Cena noclegów od 70 do 110 zł osoba/doba
Śniadania22 zł
Obiady27 zł
Kolacje30 zł
Obiadokolacje42 zł

Zdjecia

Najlepsze Śmieszne obrazki i gify w sieci