Pojezierze Drawskie


Noclegi, nieruchomości, ogłoszenia

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się za darmo
Nie pamiętasz hasła? Przypomnij hasło
 
kanał RSS
Agroturystyka Gościniec Ostoja

Gospodarstwo Agroturystyczne Stary Młyn

Autor: tomasz, data publikacji 12 sie 2011 15:24 , ostatnia modyfikacja 19 sie 2011 14:57
Kategoria: Agroturystyka
Gospodarstwo Agroturystyczne "Stary Młyn" znajduje się w sercu Pojezierza Drawskiego we wsi Strzeszyn. Wieś wciśnięta jest między Jezioro Brody(73 ha) i Jezioro Strzeszyn(67 ha), w najbliższej okolicy (około 2-3 km) położone jest jeszcze 5 jezior w tym największe Jezioro Pile (1002 ha). Gospodarstwo jest to niewielki dworek położony nad samym Jeziorem Brody, posiadający własny pomost i kąpielisko. Do zabudowań należą także nieczynna gorzelnia, stajnia i niewielka stadnina koni, gdzie można wykupić lekcję nauki jazdy konnej jak również można wybrać się na przejażdżkę konną po okolicy. Obiekt posiada 33 miejsca noclegowe w pokojach: 1, 2, 3, 4-osobowych oraz w 2-pokojowych apartamentach przeznaczonych dla 6 osób. Każdy z pokoi posiada własną łazienkę. Goście mają do dyspozycji, znajdujący się na terenie gospodarstwa, plac zabaw dla dzieci, miejsce na ognisko i grilla, bezpieczny parking jak również pole namiotowe z niezbędną infrastrukturą. Przy kąpielisku znajdują się również przeznaczone dla gości, łódki i kajaki. Obiekt zapewnie całodzienne wyżywienie.

POŁOŻENIE : Gospodarstwo Agroturystyczne "Stary Młyn" znajduje się w sercu Pojezierza Drawskiego we wsi Strzeszyn. Wieś wciśnięta jest między Jezioro Brody(73 ha) i Jezioro Strzeszyn(67 ha), w najbliższej okolicy (około 2-3 km) położone jest jeszcze 5 jezior w tym największe Jezioro Pile (1002 ha). Gospodarstwo jest to niewielki dworek położony nad samym Jeziorem Brody, posiadający własny pomost i kąpielisko. W okolicy znajduje się wiele malowniczych lasów. Najbliżej położone miasta to Borne Sulinowo, Czaplinek i Szczecinek.

GOSPODARSTWO: Budynek w którym znajdują się pokoje gościnne jest to zabytkowy dworek z początku XX wieku. Do zabudowań gospodarstwa należą także nieczynna gorzelnia, stajnia i niewielka stadnina koni. W sąsiedztwie położony jest zabytkowy park w którym znajdują się m.in. nim buki czerwonolistne, jodły górskie, okazałe, mierzące 10m wysokości tuje a także świerki alpejskie. Goście mają do dyspozycji, znajdujący się na terenie gospodarstwa, plac zabaw dla dzieci, miejsce na ognisko i grilla, wędzarnie ryb, bezpieczny parking jak również pole namiotowe z niezbędną infrastrukturą. Gospodarstwo posiada własny pomost i kąpielisko.

POKOJE: Obiekt posiada 33 miejsca noclegowe w pokojach: 1, 2, 3, 4-osobowych oraz w 2-pokojowych apartamentach przeznaczonych dla 6 osób. Każdy z pokoi posiada własną łazienkę. Pokoje z założenia nie posiadają radia ani telewizora. W tym samym budynku co pokoje mieści się stołówka, w której serwowane są posiłki.

SPORT I ROZRYWKA: Główną atrakcją obiektu jest możliwość jazdy konnej zarówno dla zaawansowanych jak i nauka dla początkujących. Ceny: oprowadzanie w ręku 30 zł/ 30 min, nauka jazdy na lonży 25 zł/ 30 min, jazda na padoku 25 zł/ 45 min, jazda w terenie 25 zł/ 60 min. Goście mają możliwość bezpłatnego wypożyczania łódek i kajaków. Obiekt jest położony w jednym z najbardziej urokliwych zakątków Pojezierza Drawskiego, mnogość lasów i jezior z pewnością będzie wymarzonym miejscem dla wszystkich, których interesują piesze bądź rowerowe wycieczki.

WYŻYWIENIE: Gospodarstwo zapewnia swoim gościom smaczne całodzienne posiłki przygotowywane według tradycyjnych receptur. Specjalnością kuchnie jest: kotlet Radziwił, zupa cebulowa z żółtym serem, placek po węgiersku jak również tradycyjne wyroby wędliniarskie. Wypoczynku nie polecamy osobą, które chcą się odchudzić.

KONIECZNIE NALEŻY ZWIEDZIĆ: Interesującym turystycznie miejscem jest wyspa na jeziorze Lubicko będąca dawnym ośrodkiem kultu Balbuka(staro-słowiańskiego bożka). W niedalekiej wsi Juchowo warto zwiedzić ruiny Pałacu Rodziny von Kleist. W kościele w miejscowości Łubowo można oglądać średniowieczne rzeźby z drewna. Polecane jest zwiedzenie przełomu Dębicy między Gwiazdowem i Uradzem (15m głębokości jar ze zboczami porośniętymi lasem bukowym).

Polecamy wycieczki samochodowe do małych, uroczych miasteczek jak np. : Złocieniec, Drawsko Pomorskie, Czaplinek, Połczyn Zdrój czy też do Bornego Sulinowa.
Szczególnie godne polecenia jest odwiedzenie Starego Drawska k. Czaplinka malowniczo położonego miedzy dwoma jeziorami: Jeziorem Drawskim i Jeziorem Żerdno zwany również ze względu na kolor wody Jeziorem Srebrnym.
W Starym Drawsku (historyczna nazwa Drahim) można zwiedzić wieżę widokową i ruiny zamku, w którym można zobaczyć próbę rekonstrukcji życia jego średniowiecznych mieszkańców, organizowane są tu także turnieje rycerskie.
W Czaplinku warto spędzić wieczór spacerując przepięknym, nadbrzeżnym deptakiem Jeziora Drawskiego.
Polecanym zwiedzenie Połczyna Zdrój, w którym znajdują się cztery otwarte przez cały rok zakłady lecznictwa uzdrowiskowego jak również trzy prywatne sanatoria. Oferta lecznicza połczyńskich ośrodków uzdrowiskowych zawiera blisko 40 zabiegów. Wśród najpopularniejszych są m.in. kąpiele solankowe i kwasowęglowe, okłady borowinowe, bicze szkockie, masaże, okłady parafinowe, inhalacje. Na terenie miasta znajduje się Park Zdrojowy o powierzchni około 80 ha, w którym zlokalizowana jest większość obiektów uzdrowiskowych a także pijalnia wody Joasia. Park powstał w latach 1836-1839 i jest obecnie wpisany do rejestru zabytków
Osoby zainteresowane historią współczesną powinny wybrać się na wycieczkę do jednego z najmłodszych miast Polski czyli do Bornego Sulinowa (byłej radzieckiej jednostki wojskowej).
Ciekawe może również być zwiedzanie pozostałości Wału Pomorskiego , który był częścią systemu umocnień wschodniej granicy przedwojennych Niemiec usytuowanego wzdłuż rzeki Piławy.
Niepowtarzalnym przeżyciem jest również podróżowanie samochodem (dozwolone tylko głównymi trasami) po Poligonie Drawskim -największym poligonie wojskowym NATO w Europie.

SZCZEGÓLNIE POLECAMY DLA: Oferta wypoczynku adresowana jest do rodzin z dziećmi, osób starszych, wędkarzy i grzybiarzy, jak również grup przyjaciół i znajomych. Obiekt obsługuje również różnego rodzaju imprezy okolicznościowe, spotkania rodzinne oraz kameralne imprezy integracyjne dla firm. Jest to przede wszystkim idealne miejsce dla tych, którzy poszukują „wczasów w siodle” jak i dla tych którzy pragną rozpocząć przygodę z jeździectwem.

Dane teleadresowe
78-445 Szczecinek, Strzeszyn 7 943631408
695626323
biuro@goscinnawies.pl www.starymlyn.goscinnawies.pl
Cennik
Cena noclegów od 30 do 55 zł osoba/doba
Śniadania15 zł
Kolacje25 zł

Zdjecia

Najlepsze Śmieszne obrazki i gify w sieci