Pojezierze Drawskie


Noclegi, nieruchomości, ogłoszenia

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się za darmo
Nie pamiętasz hasła? Przypomnij hasło
 
kanał RSS
Agroturystyka Gościniec Ostoja

Gospodarstwo Agroturystyczne - Józef Szatkowski

Autor: kraszewska.izabela, data publikacji 30 lip 2013 15:36
Gospodarstwo Agroturystyczne Pana Józefa Szatkowskiego położone jest na terenie Pojezierza Drawskiego w połowie drogi między Drawskiem Pomorskim a Połczynem Zdrój. Gospodarstwo położone jest na koloni do najbliższej wsi Przytoń jest ok. 2km. Okolica jest pagórkowata: pola, lasy i dużo jezior. Gospodarstwo leży bezpośrednio nad Jeziorem Przytonko (pow. 114ha) i ma własną plażę oraz pomosty dla łódek i do wędkowania. Do dyspozycji gości są pokoje 2, 3 i 4-osobowe z łazienkami oraz domek campingowy 2-osobowy i 3 przyczepy campingowe 4-6 osobowe. Na terenie 4 hektarowej, ogrodzonej posesji jest: pole namiotowe, miejsce do grillowania, krąg na ognisko, boisko do siatkówki, plac zabaw dla dzieci. Naszym gościom wypożyczamy łódki, kajaki, rowery. Pokoje posiadają aneksy kuchenne z pełnym wyposażeniem. Dla gości przygotowujemy smaczne obiadokolacje częściowo z własnych produktów.
Położenie gospodarstwa
Nasze gospodarstwo położone jest na terenie Pojezierza Drawskiego, krainy słynącej z czystych jezior i malowniczych wzgórz w większości porośniętych lasami i poprzecinanych wartkimi rzekami min. Drawą, Piławą. Gospodarstwo leży na koloni (w sąsiedztwie jest tylko jeszcze jedno gospodarstwo zajmujące się hodowlą koni). Do najbliższej wsi Przytoń jest ok. 2km. Nabliższe miasta to: Drawsko Pomorskie (12km), Świdwin (15km), Złocieniec (25km), Połczyn Zdrój (25km).Gospodarstwo znajduje się bezpośrednio nad jeziorem Przytonko o powierzchni 114ha i głebokości 40m. Jezioro jest bardzo czyste, występuje w nim wiele gatunków ryb oraz raki. Jezioro nadaje się do nurkowania.
Nasz dom
Nasi goście mieszkają w pokojach urządzonych w 2-ch budynkach mieszkalnych lub mogą wynająć 2-osobowy domek campingowy czy też przyczepy campingowe (3 szt.). Dysponujemy: 2 pokojami dla 3-4 osób każdy (pokoje te są wyposażone w aneksy kuchenne, WC z umywalką oraz wspólny natrysk), 1 pokojem 3-4 osobowym (z łazienką, aneksem kuchennym, TV, tarasem), jednym pokojem 4-5 osobowym (w układzie 2-u poziomowym: z kuchnią, łazienką, przedpokojem). Do naszego domu dobudowana jest duża, przeszklona weranda, która służy jako świetlica a w porach posiłków stołówka. Znajdują się w niej 2 komplety wypoczynkowe, TV.
Gospodarstwo
Nasze gospodarstwo ma 4 ha powierzchni. W zasadzie nie prowadzimy w nim już produkcji rolnej.
Nasz ogród/posesja
Cały obszar naszej posesji jest ogrodzony i użytkowany jako tereny rekreacyjne pokryte trawnikami i zadrzewieniami. Mamy własny ogródek przydomowy oraz sad, z którego mogą korzystać goście. W gospodarstwie są koty i psy. Do dyspozycji naszych gości jest bogata infrastruktura: pole namiotowe (z przyłączami elektrycznymi, WC, natryskami i zmywalnią naczyń), własna piaszczysta plaża z pomostami do cumowania łódek, boisko do siatkówki, krąg na ognisko, wiata do grilowania, plac zabaw dla dzieci, bezpieczny parking dla samochodów. Naszym gościom wypożyczamy: łodzie wędkarskie, kajaki, rowery. Właściciel ma dużą motorówkę, którą czasami wozi gości.
Inne atrakcje w okolicy
Obok naszego gospodarstwa znajduje się stadnina koni (jest to w zasadzie schronisko i hospicjum dla koni). Gospodarz na życzenie gości organizuje jazdę wierzchem lub bryczką. W jeziorze Przytonko można z powodzeniem łowić ryby. W okolicznych lasach jest mnóstwo grzybów i jagód. Otaczające gospodarstwo tereny doskonale nadają się do wycieczek pieszych i rowerowych. W pobliskim Świdwinie (18km) znajduje się Aquapark. W Uzdrowisku Połczyn Zdrój (25km) znajduje się bogata baza lecznicza.
Koniecznie należy zwiedzić
Naszym gościom proponujemy zwiedzenie zamku z Świdwinie (15km) oraz odwiedzenie pobliskich miasteczek turystycznych: przede wszystkim Połczyna Zdrój z jego uzdrowiskami i 70-hektarowym wspaniałym parkiem zdrojowym i browarem (udostepniony do zwiedzania). Inne ciekawe miasteczka to Drawsko Pomorskie, Złocieniec i Czaplinek. Polecamy również wycieczkę do Starego Drawska k. Czaplinka malowniczo położonego między dwoma jeziorami: Jeziorem Drawskim (2000 ha) i Jeziorem Żerdno (200 ha) zwanym też ze względu na kolor wody Jeziorem Srebrnym. W Starym Drawsku (historyczna nazwa Drahim) znajdują sie ruiny zamku, oraz wieża widokowa. W Czaplinku polecamy wieczorny spacer na nadbrzeżnym deptaku nad Jeziorem Drawskim. Dla osób zainteresowanych historią współczesną polecamy wycieczkę do najmłodszego polskiego miasta Bornego Sulinowa (byłej radzieckiej jednostki wojskowej). Jak się tam Państwo znajdziecie to należy zwiedzić fragment Wału Pomorskiego wzdłóż rzeki Piławki. Niepowtarzalne wrażenie pozostawia podróżowanie samochodem (dozwolone tylko głównymi drogami) po największym poligonie wojskowym NATO w Europie - Poligonie Drawskim, który zajmuje całą południową część Pojezierza Drawskiego.
Nasza kuchnia
Naszym gosciom zapewniamy smaczne obiady. Nasze posiłki są oparte na przepisach tradycyjnej kuchni polskiej. Posiłki są nieporcjowane i podawane są w naszej świetlicy - stołówce. Naszą specjalnością są domowe pierogi, bigos, boczek zapiekany z jajkiem. Śniadania i kolacje nasi goście przygotowują sami (wszystkie pokoje posiadają aneksy kuchenne).
Szczególnie polecamy
Do wypoczynku w naszym gospodarstwie szczególnie zapraszamy: rodziny z dziećmi, osoby starsze, wędkarzy i grzybiarzy. Obsługujemy również małe imprezy okolicznościowe i spotkania rodzinne.
Serdecznie zapraszamy
W naszym gospodarstwie panuje swobodna a zarazem serdeczna atmosfera. Gościom pomagamy jak najlepiej spędzić czas.

 

łazienka w pokojutelewizor w pokojuboisko do siatkówkiplaża, kąpieliskowypożyczalnia sprzętu wodnegoaneks kuchenny w pokojuognisko, grillowaniewypożyczalnia rowerówplac zabaw dla dziecisprzedaż produktów rolnychparking strzeżonywyżywienie na miejscu

Zdjecia

Najlepsze Śmieszne obrazki i gify w sieci